برنزه شدن همانقدر که جذاب است می تواند خطرناک باشد، با کرم ضد آفتاب برنزه شدن بی خطر تجربه کنید
وبلاگ رسمی برند مای جهت اطلاع رسانی، آموزش و ارائه ی اطلاعات مفید در زمینه های آرایشی و بهداشتی به فعالیت می پردازد. محتواهای وبلاگ مای مطابق با نیاز ها، آب و هوای مصرف کنندگان برای آنها تهیه می شود. نکات آرایشی، ویدئو های آموزشی، نحوه صحیح مصرف محصولات (ضد آفتاب، رژ لب، لاک و...) از جمله دسته بندی های این وبلاگ می باشد.
آرایشی، بلک دایموند، بهداشتی، مای، ضدآفتاب، ضد آفتاب، کرم، پودر، زیبایی، چهار فصل زیبایی تو، مراقبت از پوست، مراقبت از مو، رژلب، لاک، عطر، my, blackdiamond, black diamond
15499
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15499,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
ضد آفتاب زدن

با کرم ضد آفتاب برنزه شوید

برنزه شدن با کرم ضد آفتاب

 

برنزه شدن پوست در فصل گرما به یک نوع دقدقه تبدیل شده؛ این روزها تابستان با قدرت هر چه تمامتر حضور خودش را روی نیمکره شمالی به رخ می‌کشد و خیلی‌ها را کلافه می‌کند. اما بالاخره هرکسی باید ساعتی از روز را بیرون و زیر نور آفتاب باشد. البته تابستان فصل تعطیلات و سفر و حتی لب ساحل دریا هم هست.

اما، تابستان با همه تفریحات، قشنگی‌ها و تعطیلاتش یک نکته مهم هم دارد و آن پرتوهای فرابنفش است. پرتوهای فرابنفش همه جا منتظر ما هستند تا به روی پوستان بنشیند. همه ما در مورد لزوم استفاده از کرم‌های ضدآفتاب آگاهی داریم، اما بعضی‌ها با این استدلال که : «بدنمان به ویتامین دی (vitamin D) نیاز دارد یا می‌خواهیم برنزه شویم.» گاهی از زدن کرم ضد آفتاب اجتناب می‌کنیم. اگر شما هم از آن دسته آدم‌ها هستید که وقتی به ساحل می‌روید یا در استخر سرباز، آفتاب می‌گیرید کرم ضد آفتاب استفاده نمی‌کنید پس همراه ما شوید.

حتی چند دقیقه و در مدت زمان کوتاه تحت تأثیر پرتوهای فرابنفش بودن هم باعث صدمات به پوست می‌شود.

توجه داشته باشید که استفاده از کرم ضد آفتاب فقط یک ژست و مد نیست. خانم‌ها و آقایان اخیرا براساس مد گرایش به برنزه شدن پیدا کرده‌اند. خُب زیبا به نظر رسیدن و روی مُد بودن خوب است، اما سلامتی خیلی مهم‌تر است. در بسیاری از پژوهش‌های علمی برنزه شدن اصولا معادل صدمات روی پوست است.

پوست بدنمان سه لایه دارد: روپوست[1]، پوست حقیقی[2] و چربی. بیرونی‌ترین لایه اپیدرم یا روپوست نام دارد، که باید از پوستمان در برابر نور خورشید و پرتوهای مضر فرابنفش محافظت کند. وقتی‌که پوست در برابر این پرتورها قرار می‌گیرد (زیر نور خورشید یا حتی در دستگاه‌های سلاریوم) ، سلول‌ها در بخش‌های پایینی اپیدرم شروع به آزادسازی رنگ‌های تیره‌ای می‌کند که در نهایت همین رنگ‌ها باعث تغییر پوست و به نظر بعضی‌ها زیبایی می‌شود. اما در واقع این رنگ‌ها واکنش طبیعی بدن در برابر صدمه دیدن است.

برنزه شدن در واقع نشانه‌ نوعی ضایعه ست و شروع روندی که ممکن است به بیماری‌های جدی پوستی نظیر سرطان پوست منجر شود.

مهم نیست شما برای برنزه شدن، مدت زمان زیادی در معرض پرتوهای خورشید یا دستگاه‌های سولاریوم قرار می‌گیرید یا فقط چند دقیقه، به هر حال به پوست‌تان آسیب می رسد.

اما بهترین روش برای جلوگیری از این صدمات همانطور که اشاره شد، استفاده از کرم ضد آفتاب است. تحقیقات نشان می‌دهد، کرم‌های ضدآفتاب ( البته باید نوع درستی از کرم ضدآفتاب انتخاب شود) تا درصد خیلی زیادی می‌تواند از نفوذ پرتوها به لایه اپیدرم پوست جلوگیری ‌کند. در ادامه عکس مقایسه بین قستمی از پوست که کرم ضدآفتاب دارد و قسمتی که ندارد را می‌توانید مشاهده کنید.

 

[1] Epidermis
[2] Dermis
بدون نظر

ارسال دیدگاه