دانستنی های مورد نیاز برای استفاده از ضد آفتاب - آچه در رابطه با ضد آفتاب باید بدانیم
وبلاگ رسمی برند مای جهت اطلاع رسانی، آموزش و ارائه ی اطلاعات مفید در زمینه های آرایشی و بهداشتی به فعالیت می پردازد. محتواهای وبلاگ مای مطابق با نیاز ها، آب و هوای مصرف کنندگان برای آنها تهیه می شود. نکات آرایشی، ویدئو های آموزشی، نحوه صحیح مصرف محصولات (ضد آفتاب، رژ لب، لاک و...) از جمله دسته بندی های این وبلاگ می باشد.
آرایشی، بلک دایموند، بهداشتی، مای، ضدآفتاب، ضد آفتاب، کرم، پودر، زیبایی، چهار فصل زیبایی تو، مراقبت از پوست، مراقبت از مو، رژلب، لاک، عطر، my, blackdiamond, black diamond
15511
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15511,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
لزوم استفاده از ضد آفتاب

لزوم استفاده از کرم ضد آفتاب در سلامتی پوست

لزوم استفاده از کِرم ضد آفتاب در سلامتی پوست

کِرم ضد آفتاب از اصولی‌ترین پایه‌های بهداشت و سلامت پوست است. استفاده درست و منظم از کِرم‌های ضد آفتاب باعث کاهش روند پیری پوست می‌شود. متخصصین پوست و مو در مورد استفاده بهینه از کرم‌های ضد آفتاب نکات زیر را یادآور شده‌اند:

انتخاب نوع کرم ضد آفتاب

کِرم ضد آفتابی را انتخاب کنید که در برابر آب مقاوم، توان محافظت از نور خورشید (SPF) آن 30 به بالا و همچنین طیف وسیعی نورهای را محافظت کند. اشعه‌های نور خورشید متنوعند و حتی در پرتوهای مضرر فرابنفش هم انواع مختلفی نظیر فرابنفش درجه A  تا فرابنفش درجه B  وجود دارند که همگی به پوست آسیب می‌رسانند. بنابراین توجه داشته باشید کرم ضد آفتاب انتخابی شما باید همه طیف اشعه نور خورشیدی را محافظت نماید.

وقت بگذارید

نهایت حدود 15 دقیقه زمان می‌برد تا به خوبی به روی بدنتان کِرم ضد آفتاب بزنید، بنابراین هر چقدر هم عجله داشته باشید، می‌‌توانید برای سلامت خودتان وقت بگذارید. اگر پوست شما محافظت نشده باشد و بسوزد، صدمات آن بیشتر از تاخیر 15 دقیقه‌ای در هر کاری است.

به اندازه کافی کرم بمالید

هر فرد بالغ برای محافظت کامل از پوستش به حدود 30 گرم  از کرم ضد آفتاب در هر بار استفاده نیاز دارد. به طور کامل این مقدار را روی تمام پوست بمالید.

کرم ضد آفتاب

دوست قدیمی

روی تمام بخش‌های پوستتان کرم بمالید

به خاطر داشته باشید، گردن، صورت، گوش، انگشتان، و در صورتی‌که صندل و شلوار کوتاه می‌پوشید روی انگشتان و ساق پا هم کرم باید بمالید.

کسانی‌که موی کم پشت دارند هم باید دقت داشته باشند، پوست سرشان هم در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرد و عدم حفاظت از این بخش می‌تواند منجر به صدمات جدی شود، پس باید با دقت روی سر هم کرم بمالید.

در مورد لب‌ها می‌توانید از کِرم ضد آفتاب با درجه اندازه‌گیری مقاومت (SPF) حداقل 15 استفاده کنید.

تکرار استفاده از کِرم ضد آفتاب

زمانی‌که زیاد در معرض نور آفتاب هستید یا زیاد عرق می‌کنید یا در زیر آفتاب آب تنی می‌کنید باید به استفاده از کرم ضد آفتاب توجه بیشتری کنید. اغلب آدم‌ها در این مواقع به اندازه کافی کرم نمی‌زنند. باید توجه داشت که در این صورت باید هر دو ساعت یکبار کرم زدن را تکرار کنید.

به طور کلی کسانی‌که در معرض نور آفتاب هستید یا اصلا اهمیتی به ضرورت استفاده از کرم‌های ضد آفتاب نمی‌دهند یا به درستی از آن استفاده نمی‌کنند. توجه داشته باشید پرتوهای نورفرابنفش موجود در نور آفتاب بسیار مضرر هستند و به استفاده از صحیح از کرم‌های ضد‌آفتاب می‌توانید به سلامتی خودتان کمک کنید.

بدون نظر

ارسال دیدگاه